Işıklı Krom Kutu Harf Tabela

Işıklı Krom Kutu Harf Tabela

Krom kutu harf tabela özelliklerini aynen taşımaktadır. Özelliklere gelecek olursak, en görsel en modern en zarif ve en sağlam tabela modelidir. Uzun süreli ve kalıcı olması için üretilmiştir. Kullanılan malzemeler; Krom, Gold krom (prinç-bronz). Tabelayı oluşturacak harf ve logolar lazer veya router ile kesilip şekillendirilmektedir. Harflere derinlik veren yan kısım ise harfin büyüklüğüne göre 5-10cm şeritler halinde kenarlarına kıvrılarak lehim yada kaynak vasıtası ile birleştirilmektedir. Burada birleştirilme işçiliği önemlidir tabelanın sağlamlığını belirleyen en büyük unsurdur. Birde harfi duvar yada alüminyum kompozit zemine montajını sağlayan civata ve bağlantı ekipmanlarının sağlam tutturulması gerekmektedir.

Işıklı Paslanmaz Krom Tabela

Paslanmaz krom kutu harf tabela da denilmektedir. yada direkt olarak paslanmaz tabela diye adlandırılmaktadır. Bu tabelada dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu tabelanın kullanılacağı işyerinin gece de faal olup olmayacağıdır. Gece kullanılmayacak ise ışıklı krom kutu harf tabela yaptırmaya gerek yoktur. Gece faal olmayacak ise normal krom kutu harf tabela işinizi görecektir. Işıksız olanlar daha ekonomiktir. Buna rağmen kullanılan malzeme ve yapılan işçilikten dolayı krom kutu harf tabelalar tüm tabela çeşitleri içerisinde alan birim başına en pahalı tabelalardır.

Krom Kutu Harf Tabelaya Göre Farklılıkları

İsminin ışıklı krom kutu harf tabela  olmasından dolayı en büyük fark içerisinde ışık düzeneğinin bulunmasıdır. Birde yapılışında extra durumlar vardır, Zemine çarpan ışığın daha iyi yansıması için alüminyum kompozit üzerine harflerle bire bir uyumlu olacak şekilde beyaz folyo uygulanmaktadır. Harfin içerisinde bulunan led ışıklar bu folyodan yansıma yaparak adeta bir görsel şölen sunmaktadır.  Özellikle mavi led göz aldığından dolayı neon ışığı etkisi yapmaktadır. Kapalı kutu harf tabelaların haricinde mavi rengi gözleri yorduğundan dolayı önermiyoruz.

Kimler kullanmalıdır?

Bu ışıklı  krom kutu harf tabelalar diğer krom kutu harf tabelalara göre ışık farkı olduğundan  dolayı gece hizmet veren işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Yine diğer kutu harf tabelalarda olduğu gibi elit kesimlerde yada vitrine önem veren kesimlerde kullanılır. Dışarıdan şık bir görüntü sunduğu için potansiyel müşterilerin dikkatini çekmekte ve basit bir iş yeri imajını yıkmaktadır. Daha büyük ve daha kurumsal algısı oluşturduğundan dolayı mekanınıza gelecek müşterinin de size karşı düşüncelerini pozitif olarak etkilemektedir.

Işıklı krom kutu harf tabelaların iki farklı modeli mevcuttur.
1-Alt bölümde resimde göreceğiniz mavi ışıklı olan her tarafı kapalı krom kutu harf tabeladan oluşmakta ve harfin tam iç bölümüne led ışık yerleştirilmesi ile oluşmaktadır.
2-Diğer alttaki kırmızılı olan resimdeki tabela ise yine kenarları krom kutu şeklinde yapılmış yaklaşık  1cm ön yüzey alanı ile harfin büyük bölümü pleksi ile oluşturulmuştur. Bu tabela modeli ise ışık için kullanılan malzeme zemine montajlanmış. ve ışığı direkt karşıya vermektedir. yanlardan veya yansıma yolu ile ışık çıkmamaktadır. Bu modelde ışığın kenarlara ve yansıma olmaması nedeni ile çok keskin ve pürüzsüz, okunaklı net bir görüntü vermektedir. Yine mavi ışık kullanılmadığı takdirde en net okunma ve farkedilme sonucunu bu tabela vermektedir. Bu tabeladaki işçilik diğer ışıklı krom kutu harf tabelalara göre bir kat daha fazladır. extra olarak pleksi işçiliğide vardır. Birde o 1cm lik alın kaynağı diğer kapalı modele göre daha zor olduğu için hassas işçilik geerektirmektedir. Bu yüzden fiyatı diğer ışıklı krom kutu harf tabelaya göre daha fazladır.

ışıklı krom kutu harf tabela bursa

ışıklı krom kutu harf tabela bursa

ışıklı krom kutu harf tabela
ışıklı krom kutu harf tabela