Led tabela; tabela çeşitlerinden sadece bir tanesidir. Modern zamanda en çok tercih edilen tabela çeşitlerinin arasında mevcuttur.
Firmalar işyerlerinin daha dikkat çekmesi açısından yavaş yavaş bu tabela çeşidini kullanmak istemektedir.
Kalitesi, daha uzun ömürlü olması, en önemlisi pratik kullanım sağlaması afişlerle fotokopi çıktılarıyla yaptığınız işleri kapı pencere asmak yerine birkaç satır yazı ile tek bir panoda müşterilerinize sunma imkanı da sağlar.
Yapımı diğer tabela çeşitlerine göre uğraş gerektirir, türlerine göre kiminde tek tek ledler döşenir bazılarından şerit ledler kullanılır.
Bazılarında motor ile güç hesaplamaları yapılır her tabelada olduğu gibi led tabela da emek ister ve uğraşların karşılığında firmanızı bir adım daha önde gösterecek bir ürün sizlere sunulacaktır.

Led tabela çeşitlerine göre ;
• Nokta Led
• Kayan Yazı Led
Nokta led; zemin olarak kullanılacak PVC, akrilik, kompozit gibi malzemelerin tasarıma uygun şekillerde CNC ile nokta şeklinde oyulur. Daha sonra istenilen renklerde nokta ledler kullanılarak ledlerin birbirine lehimlenmesi ile 12 V uygun amper adaptöre bağlanarak çalışmasını sağlar.
Kayan yazı led; içerisinde hazır RGB(çok renkli) nokta ledlerin kullanılması ile meydana gelir.
Elektronik bağlantıları yapıldıktan ve 12 V adaptöre bağlandıktan sonra bilgisayar programı aracılığı ile hazırlanmış animasyon, led tabelanın animasyon kartına USB aracılığı ile aktarılır ve panel istediğiniz şekilde çalışmaya başlar.

Özellikle Nokta Led tabelada kullanılan ledlerin renk kalitesine dikkat etmek gerekmektedir.
Kalitesiz kullanılan ledlerin 3-4 ay gibi kısa bir sürede renklerinde matlık oluşmaya başladığı görülmektedir.
Ayrıca adaptör gücüne önem verilmelidir, yüksek voltaj tabelanın patlamasına elektrik bağlantılarının yanmasına sebep olmaktadır.
Bu ve buna benzer noktalara led tabelaların yapımında dikkat edilmelidir.
   Bursa tabela olarak sağlam güvenilir kaliteli hizmet anlayışımız sayesinden istemiş olduğunuz led tabelayı sizlere sunmaktayız.
   Bursa Led tabela ile ilgili bilgi ve fiyat için iletişim adresimizden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

led tabela bursa

led tabela bursa